Junnugolf 2016 tapahtuma taas suksee


junnutEerolassa antoisa pelipäivä junnujen hyväksi!

KoskiGolfin juniorityö ammentaa jatkuvasti huippujunioreita maajoukkue- ja talent–ryhmiin. Seuran aktiivisen toiminnan ohella juniorityötä tukee Mullan alla ry., joka järjesti kesäkuun toisena sunnuntaina jo perinteisen junnugolf–kisan.

Tämän vuoden kisa kokosi ennätykselliset 30 joukkuetta ja 120 golfaria pelaamaan ja keräämään varoja junioreiden hyväksi. Kisan tuotto oli 4.000 euroa, joka suunnataan junioreiden vuoden 2017 harjoitusmatkaan. Tänä vuonna juniorit pitävät kolmen päivän harjoitus- ja virkistysleirin Vierumäellä.

Mullan alla–junnugolf on kauden suurimpia kisoja Eerolassa. Hyväntekeväisyystapahtuman mahdollistavat Koski Golfin tarjoama maksuton kentän käyttö, yhdistyksen jäsenten hyvät yritysyhteydet sekä seuran juniorien aktiivinen osallistuminen kisan järjestelyihin.

Mullan alla on 20 kouvolalaisen aktiivisen aikuispelaajan yhdistys, joka tukee juniorigolfia sekä ylläpitää kaikenikäisten golfareiden välitöntä yhteishenkeä. Junnugolf-kisa on mainio näyte koko golfperheen yhteisestä voimasta mukavan harrastuksen parissa.

Yhteistyökumppanit